Wyłącz moduł dla niedowidzących Moduł dla niedowidzących

Gdańsk
ul. Długi Targ 43/44

Gdańsk
ul. Targ Węglowy 26

Gdańsk
ul. Mjr. H. Sucharskiego

Gdańsk
ul. Plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2

Gdańsk
ul. Stara Twierdza 1

Gdańsk
ul. Wielkie Młyny 10

Publikacje

Historia naturalna jedzenia. Między antykiem a XIX wiekiem.

2013

Materiały z Międzynarodowej Konferencji Naukowej  zorganizowanej przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska i Uniwersytet Gdański dla upamiętnienia 100-lecia otwarcia wnętrz mieszczańskich Domu Uphagena w dniach 3-4 listopada 2011 roku. Książka "Historia naturalna jedzenia. Między antykiem a XIX wiekiem"obejmuje 37 tekstów poświęconych różnym aspektom związanych z naturalną potrzebą człowieka jaką jest jedzenie. Czytelnik odnajdzie w tomie artykuły poświęcone menu zarówno koronowanych głów jak i zwykłych osób, przeczyta o zachowaniach przy stole, naczyniach i sprzęcie kuchennym; dowie się jak w dawnych wiekach przetwarzano żywność.

ABC...Historii Gdańska

2012

Publikacja zawiera wybrane zagadnienia z dziejów Gdańska, począwszy od najdawniejszych czasów po współczesność. Przedstawione hasła prezentują węzłowe zagadnienia z historii Gdańska.

Dżuma, ospa, cholera.

2012

W trzechsetną rocznicę wielkiej epidemii w Gdańsku i na ziemiach Rzeczypospolitej w latach 1708 - 1711. Materiały z konferencji naukowej zorganizowanej przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska i Instytut Historii PAN w dniach 21 - 22 maja 2009 roku. Książka zawiera 275 stron, twardą okładkę.

Citius - Altius - Fortius

2012

Lokalny wymiar wielkiej idei sportu. Katalog do wystawy o takim samym tytule, zorganizowanej w Ratuszu Głównego Miasta z okazji największego wydarzenia sportowego w dziejach miasta i kraju - Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Sowi Dom Uphagena

2012

Książeczka dla dzieci o Domu Uphagena w Gdańsku – jego historia, tajemnice, ciekawostki z nim związane - napisana łatwym i zrozumiałym językiem dla dzieci.

Sowi Ratusz Głównego Miasta

2011

Książeczka dla dzieci o Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku – jego historia, opisy eksponatów, ciekawostki - napisana łatwym i zrozumiałym językiem dla dzieci.

Srebra z gdańskiego kredensu

2010

Katalog wydany do wystawy pod takim samym tytułem, prezentowanej w Domu Uphagena – Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Zaprezentowane w nim zostały dzieła złotnicze z kolekcji pana Jurgena Gromka z Bractwa Świętych Trzech Króli Gdańskiego Dworu Artusa w Lubece – gdańszczanina z urodzenia – gromadzącego od wielu lat zabytkowe srebra gdańskie. Katalog zawiera 300 stron, liczne kolorowe zdjęcia.

Gdańsk w bursztynowym obiektywie

2010

Katalog wydany do wystawy fotografii pod takim samym tytułem, z okazji 10-lecia powstania Muzeum Bursztynu – Oddziału Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Fotografie do katalogu zostały wykonane jedynym na świecie obiektywem z bursztynową soczewką, skonstruowanym przez Marka Mazura. Obrazy uzyskiwane za jego pomocą posiadają specyficzną, złoto – brązową barwę, kontury zaś obiektów fotografowanych ulegają lekkiemu rozmyciu. Autorzy fotografii wybierają motywy charakterystyczne dla Gdańska. Katalog zawiera 88 stron, kolorowe fotografie, wydany został w miękkiej okładce w języku polskim.

Gdańsk w epoce Bartholomausa Milwitza.

2010

Materiały z sesji zorganizowanej przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska i Klasztor OO. Karmelitów w Gdańsku dnia 15 maja 2008 roku. Książka poświęcona życiu i twórczości gdańskiego malarza Bartłomieja Milwitza oraz jego czasom.

Ignacy Klukowski (1908-1978) - malarz i konserwator Gdańska

2009

Katalog wystawy, Dom Uphagena, kwiecień - wrzesień 2009 - nakład wyczerpany

 pobierz (PDF) >>>